25-29.08
-
DST
218.00km
-
Teren
20.00km
-
Czas
08:13
-
VAVG
26.53km/h
-
Podjazdy
700m
-
Sprzęt Górska szosa
-
Aktywność Jazda na rowerze
Wpis (zgodnie z wcześniejszymi procedurami) hurtowy - zwierający dojazdy do pracy i jazdę po robocie. Z pięciu dni. Od wtorku do soboty (w poniedziałek musiałem jechać autem, bo miałem ze sobą na weekend instrument (tachimetr)). W środę wieczorem wypad na Górę Św. Anny z OKRem ale bez fociszy. W tamtą stronę terenem a z powrotem asfaltami główną drogą DK94. Spieszyło mi się, bo było już późno a o 7 miałem być w pracy. A w pracy? Leci. Robimy robotę dla czterech firm. Tej głównej, co leją beton, budują dwie chłodnie (stan zaawansowania robót między nimi różni się o kilka miesięcy) i inne wyposażenie. Druga to ta zajmująca się chudziakami, fundamentami i ogólnie "podstawą" pod rurociągi doprowadzające gorącą i odprowadzające zimną wodę. Trzecia firma ustawia te rury a czwarta - wykopy, zasypki i ogólnie grzebanie w ziemi ;).
Chłodnia CT5 (~60m z projektowych 185m) i kotwy z wytykami pod jeden z 36 prefabrykowanych słupów chłodni CT6 © Marek87
Tak a propo... zastanawialiście się kiedyś jak podnoszą żurawia wieżowego? Ściągają górę, dostawiają fragmenty podpory, montują górę czy jak? Jakim dźwigiem by to podnosili? Sam byłem ciekawy. Ano tak się to robi! Pogadałem z gośćmi z obsługi tego ustrojstwa :). Hydraulika :).
Rury jak to rury. Laminat o średnicy 3,4m. Ustawianie osiowo i wysokościowo. Pierniczą się z tym jak małe dzieci. Idzie to jak krew z nosa!
Kanał ciepłej wody © Marek87
Do tego dźwigowy (który nota bene cały dzień nic cie robi prócz zabawy drążkami) pierniczy robotę i idzie na przerwę. A my - 6 osób na dole - mamy postój. 16:45.
W środku rury ;) © Marek87
Rura z ciepłą wodą z okrągłego laminatu przechodzi w prostokątny żelbet (w przekroju poprzecznym) biegnący pod basenem chłodni. Widać na focie realizację. Firma laminująca (klejąca) rury zrobiła małą zasłonę. Tuż za zieloną rurą dwa kanały przedzielone środkowym słupem. Tamtędy popłynie schłodzona woda do pompowni. Czyli najprościej rzecz ujmując - zielonymi rurami i betonowym kanałem popłynie gorąca woda w prawo, zostanie dostarczona do zraszalnika kilkanaście metrów nad powierzchnią misy basenu. Opadając schłodzi się wpadając do basenu a z basenu spłynie po pochylni przez ten segment za rurami wprost do pompowni. Dostarczenie i odpływ wody odbywać będzie się pod ziemią. Wszystko będzie zasypane.
Komora kompensatora - przejście z okrągłego laminatu na żelbetowy prostokąt (w przekroju poprzecznym) © Marek87